Правоохоронці провели обшуки у церковників

634

Правоохоронці обшукували помешкання священника, котрий служить в храмі Української православної церкви Московського патріархату. Дружина священника каже, що обшукали житло та дитячі речі. Припускає, що шукали книжки.
З квартири вилучили комп’ютер, два телефони та флешки. Також з ранку обшукали одне з приміщень, що належить Житомирській єпархії. В канцелярії забрали ноутбуки та системні блоки. Правоохоронці пред’явили ухвалу суду. 
Настоятель  перебуває не в Житомирі. Події коментував телефоном. 

«Ми ніколи нікого ні до чого не закликали. Чому це пов’язано з нашою єпархією, до сих пір це мені не зрозуміло. У нас є Конституція, у нас є свобода слова. У нас є вільне сповідання нашої віри Христової, віри православної. Я не знаю чиї це накази виконуються І навіщо сьогодні, якщо ми хочемо знайти шляхи єднання, шляхи налагодження відносин у міжконфесійному такому нашому житті. Чому сьогодні когось роблять кращими ,а когось гіршими. Чи просто хочуть залякати і показати, що ми не такі» – розповів митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Нікодим.

Обшуки проводяться у рамках розслідування кримінального провадження, розпочатого за ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України  у Житомирі, Коростені, Овручі та столиці