Житомирщина – лідер в Україні в створенні об’єднаних громад

Здобутки децентралізації та перспективи на найближчі роки розглянули на Раді регіонального розвитку в Житомирі. Зараз у регіоні сформовано найбільше об’єднаних територіальних громад в Україні. Нині їх 54, а в 45-ти з них – вже провели вибори голів та депутатів. Фінансова незалежність – головна перевага реформи.
Житомир став першим обласним центром, який об’єднався з суміжним населеним пунктом. З грудня утворено Житомирську міську ОТГ. Формування об’єднаної громади дозволить залучити додаткові кошти на інфраструктуру.

«Зрозуміло, що коли є фінансові можливості, тоді легко говорити і про спорт, і про культуру, і про освіту, і про медицину. Місто Житомир вже стало вже стало об’єднаною територіальною громадою. Відповідно, на наступний рік місто Житомир зможе отримати субвенцію на розвиток інфраструктури» – сказав голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич.

Новоборівська громада сформувала ОТГ однією з перших на Житомирщині, об’єднавши 18 населених пунктів.
Високівська ОТГ – найменша в області, проте нині – одна з найуспішніших. Голова називає суму субвенції на інфрастуктуру, залучену завдяки об’єднанню.
За результатами Ради регіонального розвитку голова Житомирської облдержадміністрації доручив керівникам районів, міст та ОТГ області до 15 лютого провести ради регіонального розвитку на місцях та визначити проектні пропозиції до Фонду регіонального розвитку