У Житомирській області створено найбільшу ОТГ

Житомирщина – лідер реформи децентралізації в Україні. Нині в області створено 54 об’єднані територіальні громади, а в 45 ОТГ вже провели вибори голів та депутатів.

«Площа, охоплена об’єднаними територіальними громадами складає майже 66% території області і покриває населення майже в 70%. Місто Житомир став першим обласним центром, що скористався можливістю та приєднав суміжну сільську громаду» – сказав директор департаменту регіонального розвитку Житомирської облдержадміністрації Роман Щебетов.

Активне впровадження реформи дозволило залучити громадам додатковий фінансовий ресурс.
Основним джерелом фінансової підтримки об’єднаних територіальних громад є Державний фонд регіонального розвитку та субвенція на розвиток інфраструктури. За чотири роки в область із державного фонду спрямували понад 500 мільйонів гривень. На умовах співфінансування на реалізацію своїх проектів місцеві громади виділили понад 200 мільйонів гривень. Завдяки цим надходженням в ОТГ переводять на альтернативне паливо котельні, закупляють шкільні автобуси, приводять до ладу дороги, поліпшують системи водопостачання та встановлюють нове освітлення. Також у громадах утеплюють школи та дитсадки, реконструюють лікарні, заклади культури та спорту.
Серед проектів, котрі реалізовуватимуться наступного року в області, – будівництво амбулаторій, капітальний ремонт онкодиспансеру, завершення відновлення стадіону «Полісся» у Житомирі та будинку культури в Малині