В СБУ оприлюднили результати обшуків церковників

Газети та брошури співробітники СБУ вилучили у кількох єпархіях УПЦ МП. Нагадаємо, 3-го грудня правоохоронці провезли низку обшуків адмінприміщеннях УПЦ та оселях представників конфесії.

«За результатами обшуків вилучено чимало друкованої продукції, зміст якої має ознаки розпалювання релігійної та міжконфесійної ворожнечі. Серед іншого протягом двох діб вилучено 75 примірників брошури «УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА: Відносини із державою. Ставлення до АТО та церковного розколу. ПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ», що вже потрапляла в поле зору СБ України, і на яку вже є відповідний висновок експерта. Згідно з висновком експертизи Українського науково-дослідного інституту технічної та судової експертиз ‒ це видання «містить пропаганду релігійної нетерпимості…ображає почуття громадян… у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, розпалює релігійну міжконфесійну ворожнечу та ненависть»  

Про те, в яких саме єпархіях вилучили матеріали – в СБУ не уточнюють. Водночас митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Віктор Горенко, повідомив журналістам, що в його єпархії сумнівної літератури не знайшли.

«Ці листівки вони знайдені не в нашій єпархії. В моїй єпархії нічого не знайдено. Ніякого відношення до цих листівок я не маю. Тим більше, нам кажуть, що ми їх якби десь друкували. В мене взагалі немає типографії, ми взагалі ніколи нічого не видавали, і не займається наша єпархія видавництвом» – розповів митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Нікодим.

Нагадаємо, правоохоронці здійснили 8 обшуків у адмінбудівлях єпархій та приватних обійстях священнослужителів. Один у столиці, кілька в Житомирі, Коростені та Овручі.
Вилучені під час обшуків матеріали опрацьовують експерти