ЖКК презентував програму патріотичного виховання школярів

У житомирській школі № 33 до Дня Збройних Сил України зорганізували фотовиставку. На світлинах військові, які виконували бойові завдання на Сході: Донецький аеропорт, Мар’їнка, Комінтерново. Автор — фотограф-волонтер Дмитро Муравський.
Військовослужбовці 95-ї десантно-штурмової бригади зустрічаються зі школярами вже не вперше. Хлопці згадують, як виконували бойові завдання у зоні проведення АТО. Кажуть, що і на війні знаходили розраду.

«Скинув важкий «бронік», втомився, витер обличчя від бруду, ти ліг, і приходить звичайна кицька. Лягає біля тебе, або тобі на груди. Це дуже багато значить. Ти приходиш з позиції «шматком льоду». А вона лягає на груди і ти починаєш з цього місця «розмерзатись», ніби. І плюс вони ловлять мишей, без цього ніяк» — розповів військовослужбовець ЗСУ Олександр Тараненко.

Бійці зізнаються, що у складні моменти підтримка дітей була  неабияк важлива. 

«А якщо це малюночок від своєї дитинки — якась ручка, вони робили чи це якійсь «повернись живим». Дійсно, така сильна підтримка. Ти розумієш, що ти мусиш бути тут. Ти захищаєш не тільки рідних своїх, ти захищаєш всю Україну» — сказав ветеран АТО Максим Ступніков.

Меценати взялися під опіку школу № 33, адже чимало школярів живуть у мікрорайоні Паперова фабрика. Представники Житомирського картонного комбінату патріотичні проекти у місті реалізують вже не вперше. 

«Цей проект почався з того, що ми разом з мером міста Житомира почали проект «Обличчя миру». Це були фотографії на зупинках наших героїв, учасників, бійців. В першу чергу, з лінії фронту. Дітям дається можливість поспілкуватись з нашими героями, реальними атовцями. З тими, хто знає саму ціну миру, свободи, ціну нашої державності» — розповів комерційний директор Житомирського картонного комбінату Вадим Ліски.

Учні школи привітали військових зі святом та подякували за мир. Після завершення фотовиставки знімки помістять у відновленому шкільному музеї бойової слави