Традиційне новорічне меню цьогоріч сягне 1,5 тисячі гривень

1031

Житомиряни купують продукти до новорічних свят. Олів’є, оселедець під шубою та м’ясні страви: підрахуємо, скільки цього року обійдеться традиційне новорічне застілля.
Ми склали меню на сім’ю з чотирьох осіб. До новорічних наїдків включили: запечену курку, м’ясну та сирну тарілки, олів’є, салат «шуба», бутерброди та фрукти, з гарячого – картопляне пюре. Також поцікавимося цінами на солодощі та алкоголь.
Кури від птаховиробника обійдуться дешевше – близько 60 гривень за кілограм. Тушку можна купити за гривень 90. М’ясного до столу купують кілька видів. Зазвичай беруть шинку та кілька видів ковбас. Знадобиться грамів 400 «варенки» і на новорічне олів’є.
Аби зготувати велику миску олів’є, крім 40 гривень за ковбасу, доведеться купити картоплі, моркви, цибульки, кілька свіжих чи квашених огірочків – хто як любить. Додамо баночку горошку, півдесятка яєць та майонез для заправки. Овочі та майонез знадобляться для традиційного салату «шуба». Оселедець до неї коштуватиме 25 – 30 гривень. Загалом новорічні салати обійдуться в гривень 150.
Вартість ікри залежить від її виду. Традиційна червона – в середньому 200 гривень. Додамо вартість батону та грудочки масла – разом близько 230 гривень. Полюбляють українці і ласувати сирами. Півкіло – це сотня гривень. Беруть до свят і солодке. Ціна шоколадних цукерок на ринку коливається від 60 до 170 гривень. Беруть люди багато, і про запас до Різдва. Звичний супутник свят – сезонні фрукти. З найбільш звичних — мандарини, за них  правлять 27 – 40 гривень за кілограм. Продавці кажуть, що ще беруть до цитринок і на яку суму. 
Шампанське українського виробника цьогоріч – від 90 гривень. Беруть до свят українці й інший алкоголь.

У підсумку, підрахуємо вартість нашого Новорічного меню.

Курка – від 100 гривень. Оселедець під шубою та салат олів’є – разом 150 гривень. Бутерброди з ікрою – 230 гривень. Фрукти — 200 гривень, ананас – 200 гривень. Шинка, ковбаса та копченості – ще 250. Сирна тарілка – 100 гривень. Цукерки – 100 – 150 гривень. Шампанське – від 90. Разом – близько 1400 гривень