«Житомирський район розвивається, коли розвиваються громади,» – голова Житомирської РДА Сергій Микитюк

На Раду регіонального розвитку Житомирського району зібралися голови ОТГ та керівники району. Говорили про уже пройдені етапи децентралізації, здобутки громад за три попередні роки, а також узагальнили зроблене в районі, починаючи 2016-го.
Голова райдержадміністрації наголосив, що ОТГ мають бути самодостатніми і мати достатньо фінансового ресурсу. Бюджетних грошей має вистачати не лише на забезпечення найнеобхідніших потреб, а й на розвиток громад. Додаткові джерела прибутку шукають в Станишівській ОТГ і мають успіхи.
Про наслідки децентралізації в районі голова райдержадміністрації звітував утепленими навчальними закладами, відкритими садочками та амбулаторіями, встановленим вуличним освітленням та закупленими шкільними автобусами. Каже, це завдяки співпраці всіх рівнів влади.

«У нас дійсно потужна співпраця з облдержадміністрацією. Виділяються кошти державного бюджету. В поточному році ми зробили сім футбольних майданчиків за рахунок співфінансування 50 на 50 з сільського бюджету і бюджету державного. Також облаштували медіатеки. Планується побудувати шість нових амбулаторій з житлом для лікарів, з новими авто. І що приємно, 2 перші амбулаторії почнуть будуватися на початку 2019 року: це в Сінгурах і Пісках. Це співфінансування, спільна робота держави і місцевої влади» – розповів голова Житомирської райдержадміністрації Сергій Микитюк.

Голова райдержадміністрації закликав голів ОТГ долучатися до формування стратегії розвитку району. За умовами реформи децентралізації, громади мають самостійно визначати пріоритетні завдання.
Попри значні здобутки реформи децентралізації, цей шлях ще не завершено і процес об’єднання ще продовжується. Директор Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування узагальнив завдання, котрі зараз на часі.
На території області об’єдналися 55 громад, а в 51-й вже минули вибори