Закриття російських сайтів. Думка житомирян

Президент України підписав Указ про блокування доступу до російських сайтів. Зокрема зазначено, що інтернет-провайдери, які не заблокують їх в Україні, повинні будуть сплатити штраф у розмірі до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Закрити планують «Вконтакті» та «Однокласники», всі сервіси «Яндекс», обмежити доступ до пошти Майл.ру та до програми управління бізнесом «». Це лише найяскравіші приклади сайтів із переліку. Та у Фейсбуці активно ширяться обурливі пости про недоцільність закриття саме соцмереж, насамперед, говорять про «Вконтакті». Люди цікавляться, де ж тепер втілити набуті навички, якщо раніше заробляли у ВК. В коментарях радять варіанти, але і пропонують шляхи обходу заборони, зокрема як за допомоги браузера ГуглХром змінити країну користувача. Житомирський шашист із інвалідністю каже, що закрити російські соцмережі – означає відібрати його єдиний простір для спілкування.

«Кожна людина має право спілкуватись там, де вона хоче. Інваліди сидять вдома, вони не мають нічого, вони мають одне місце, де вони можуть мати спілкування», — висловлюється шашист Олександр Гонгальський.

Альтернатив російським соцмережам є багато – але не всі хочуть відмовлятися від звичного та розвідувати інші контенти, які для більшості людей у світі вже є звичними. Натомість готові вигадувати операції, аби мати доступ до звичного ВК