У Житомирі відкрито інформаційний центр Євросоюзу

У цьому залі усе про Європейський Союз: актуальна література, інформація про можливості ЄС для української молоді та напрямки співпраці. Діалог між Європейським Союзом та жителями області – основна мета таких центрів, зазначив Посол ЄС в Україні. 

«Основна мета, яку ми покладаємо на такі центри, як ваш, це надавати більш, детальну, більш глибоку інформацію для житомирян про політику, про стратегії Європейського Союзу, і про ті інструменти, які ми використовуємо для надання допомоги Україні» – сказав Посол ЄС в Україні Хьюґ Мінґарелі.

Центр можуть відвідати усі охочі. За графіком тут працюватимуть та консультуватимуть працівники Житомирського національного агроекологічного університету. Насамперед – це сучасна та ефективна наукова база для студентів закладу.

«Це буде така інформаційна платформа, де ми будемо отримувати найсучаснішу, найповнішу, найоб’єктивнішу інформацію про діяльність ЄС, про його ініціативи і пропозиції, які ЄС дає нам і дає можливість ними користуватись» – розповів ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан.

«Я взагалі дуже рада, що такий центр відкрився саме на базі мого університету, це дає мені можливість швидкого доступу до інформації, яка мене цікавить, і ті люди, які будуть тут працювати мені легко у цьому зможуть допомогти» – сказала студентка Житомирського національного агроекологічного університету Яна.

26 центрів уже працює в Україні. Центр на базі Житомирського національного агроекологічного університету – 27й. Посол Європейського Союзу наголосив: українцям важливо знати, що ЄС підтримує державу на шляху прогресивних реформ.
На базі центру уже заплановані заходи євроінтеграційного спрямування, які згуртують студентство навчального закладу. 

«Апробація цього центру уже буде за тиждень, коли у нас почнеться курс лекцій за освітнім курсом «Размус+», в нас є дві групи студентів, які добровільно вирішили стати учасниками цього проекту, і уже за тиждень ми почнемо зайняття» – розповіла доктор економічних наук, викладач ЖНАЕУ Тетяна Зінчук.

Посол ЄС Хьюґ  Мінґарелі  відзначив високий рівень готовності студентів інтегруватись у європроцеси, переймати досвід провідних експертів, спільно з науковим надбанням України це може стати основою надійного партнерства