Що змінилось за рік у медичній галузі в Житомирі?

84

200 тисяч декларацій з дорослим населенням, та близько 50 тисяч договорів з педіатрами – проте ці цифри не забезпечили охоплення усього населення обласного центру. Серед житомирян чимало тих, хто ще не уклав договір з лікарем. Це може спричинити недоступність для них окремих медичних послуг. 

«Але в нас є люди, які ще не заключили декларації, які ще не обрали свого сімейного лікаря, і таким чином вони є не захищені, тому що з 1 го липня, анонсується безкоштовна діагностика, що включає в себе ряд безкоштовних досліджень, але щоб скористатись цією послугою потрібно бути задекларованим у сімейного лікаря, і отримати направлення від сімейного лікаря» — розповіла начальник управління охорони здоров’я Житомирської міської ради Марія Місюрова.

Завдяки реформам у медичній  галузі збільшилось фінансування, лише з моменту підписання договору з Національною службою здоров’я за січень-лютий 2019 року надійшло більше 20 мільйонів гривень. Ці кошти спрямовують на збільшення зарплат медичних працівників та функціонування усіх закладів охорони здоров’я міста.
Реформи галузі продовжаться і у 2019 році. Зокрема уже з 1 квітня діятиме послуга «електронний рецепт» за програмою «Доступні ліки»