У Житомирі відбулося засідання Ради регіонального розвитку за участі Президента України

87

Гроші, ресурси, і головне відповідальність мають бути на місцях – наголосив у своєму виступі Президент України Петро Порошенко, перебуваючи на засіданні ради регіонального розвитку на Житомирщині. Головне у реформі децентралізації, на думку гаранта, – це бажання людей формувати розвиток регіону. 

«В 2013 році кошти державного фонду, які спрямовувались на підтримку місцевих бюджетів складали 500 млн. гривень, а в 2018 це 33, 5 мільярди гривень, подивіться, це в 67 разів збільшена підтримка державна підтримка громад, я басу, що громади зараз здатні приймати самі рішення, нести з них відповідальність, але вони не лише вирішують гарячі питання, а бачать ту перспективу, яка є перед ними, створюють стратегії розвитку, і ці стратегічні напрямки беруться не зі стелі, а формуються в жвавому обговорені всередині громад» — сказав Президент України Петро Порошенко.

З початку реформи децентралізації в Україні уже утворено 878 громад, з них 52 — на Житомирщині.  Децентралізація нині – це чи не основний державотворчий процес.
Оснівні напрямки продовження реформи децентралізації  на Житомирщині – ефективне наповнення місцевих бюджетів та розвиток пріоритетних потреб громади