По ситуації із отруєнням в ЗОШ №28 повторно робили аналізи

100

Навчальний процес у ЗОШ №28 поновили: відсьогодні діти вийшли з карантину. Працює і весь колектив харчоблоку. Директор школи каже: снідають учні початкових класів усі, відмов від батьків не було. 
Нагадаємо, 27-го лютого учні 28-ї школи скаржились на біль у животі та нудоту, тоді кількох дітей госпіталізували. До 11 березня тривав карантин, тим часом фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області брали проби їжі та води. Приміщення продезінфікували. Перевіряли і працівників харчоблоку. 
Вже сьогодні директор міського департаменту освіти повідомив, що сумнівається в результатах проведених аналізів. 

«Вчора було засідання техногенної комісії, де розглядалися інші висновки. Повторні аналізи показали, що не було ніякої інфекції. У нас люблять робити такі поспішні висновки і вже когось карати. Але є питання, що у нас були отруєні діти, які не харчувались в їдальні. Вам це говорить про якісь сумніви? Мені говорить, наприклад» – сказав директор департаменту освіти Житомирської міськради Валентин Арендарчук.

На альтернативні аналізи посилаються і в управлінні охорони здоров’я. Тут говорять, що працівники їдальні не лікувалися, бо не хворіли. 
В лабораторному центрі, спеціалісти котрого двічі проводили аналіз проб, вказують, що у працівників харчоблоку умовно патогенну флору виявили. Провини за харчове отруєння на дітей не перекладають. 

«У чотирьох поварів був масивний ріст цитробактера, не так, що там поодинокі колони, а був масивний ріст. І хтось із поварів міг інфікувати ті ж огурци, чи, може, інші продукти і відбулось зараження дітей. Вони пролікувалися, вони ходили на консультації до інфекціоніста. Цитробактер – це умовно патогенна флора, вона може викликати захворювання кишкові» – розповів завідуючий відділенням організації епідеміологічних досліджень Житомирського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України Анатолій Головко