Максиму Перепелиці двічі посмертно присвоєно звання Героя

76

У кімнаті — полички з речами Максима, нагородами, відзнаками, особисті речі, усе це мама хлопця бережно розгортає і розказує, у коробці прапор з Майдану, який для Максима був дуже цінним. Одразу після подій у столиці хлопець вирішив повертатись до військової служби безпосередньо в зоні бойових дій. Іншого рішення від сина мати не очікувала.

«Коли сиділи і говорили, кажу, синочок, розумієш, я не зможу без тебе жить. А він каже: повір, будь ласка, все буде добре. Все. Ти тільки вір і чекай мене. І побачиш, як у нас все скоро буде добре. Ніколи себе не кори, це був мій шлях і мій вибір. А як зі мною щось станеться, то ти повинна жить, жить раді Танюшки…» – розповідає мама Героя Галина Перепелиця.

Максим — патріот, подорожував Україною, кілька разів встановлював державний прапор на Говерлі. В дитинстві він хотів стати програмістом, проте кілька разів повертався до військової справи, останній раз в рядах 95-ї десантно-штурмової бригади. Мама Максима розповідає, він завжди вважав себе захисником власної родини, для мами і сестри Тетяни він був головою родини і найкращим другом.
З війни Максим привозив відзнаки, нагороди, трофеї і свого улюбленця – кота Кекса. Мама розповідає, завжди любив робити приємні сюрпризи, але про тяжкі будні війни не розповідав.
Під час вирішального бою ціною власного життя врятував своїх підлеглих. Із загиблим Героєм Максимом Перепелицею житомиряни прощалися навколішки.
Після смерті сина мама отримала 2 нагороди. Відзнаку «Народний герой» Максимові Перепелиці присвоєно у 2019-му, срібного тризуба пані Галина прийняла за подвиг сина