У Житомирі відкрили оновлений центр реабілітації фонду братів Кузьміних

96

Відновити повноцінну фізичну активність воїнів після поранень на Сході допомагають спеціалісти Центру реабілітації у Житомирі, котрий два роки тому заснували брати Кузьміни. Нині центр оновили та готові приймати військових з усієї України. 

«Почали щось робити. Лікувати військових закордоном. А потім вирішили, чому не в Україні самим це не робити. Були хлопці Тернопільські, Івано-Франківська область, Харківська область, нам байдуже. Єдине що ми просимо, — це посвідчення учасника бойових дій» — розповідає керівник «Всеукраїнського благодійного фонду Братів Кузьміних» Сергій Кузьміних.

У центрі лікарі для кожного пацієнта складають індивідуальну програму  лікування. У закладі допомагають захисникам з різними діагнозами. Працюють реабілітологи комплексно. Як результат — армійці позбуваються не лише фізичного болю, а й емоційної напруги, кажуть медики.

«Неврологія. Це ушкодження ЦНС, головного, спинного мозку. Багато бійців приходять з проблемою біль в спині. За рахунок важкого бронежилету багато військових зривають спину. Намагаємось зрозуміти в чому проблема. Допомогти не лише у фізичній реабілітації, а й просто поговорити» — пояснює лікар-реабілітолог Вадим Червінський.

Олег Кузьміних — один із засновників реабілітаційного центру, командир 90-го батальйону. Чоловік боронить Україну від початку збройного конфлікту на Сході. Благодійник не на словах розуміє потреби побратимів, які повертаються з війни до мирного життя. У центрі сприяють відновленню здоров’я воїнів безоплатно. 

«Здобутий вже досвід, який нам підказав, як далі рухатись. Зараз ми готові робити те ,що робили, але набагато ефективніше» — каже керівник «Всеукраїнського благодійного фонду Братів Кузьміних» Сергій Кузьміних.

«Якщо ми навіть залучаємо фахівців платних, яких нас нема є— це безкоштовно. Якщо ми використовуємо витратний матеріал — це також безкоштовно» — додає керівник «Всеукраїнського благодійного фонду Братів Кузьміних» Олег Кузьміних.

Відкриття оновленого центру приурочили Дню українського добровольця. 

«Люди з Майдану пішли самоорганізовуватись, навчатись для того щоб піти на війну.14 березня зібрались перші 500 добровольців, які пройшли військове навчання, бо розуміли що починається війна. Добровольці не тільки «Донбас», «Азов», «Київська Русь» і інші .Це також ЗСУ, які пішли за покликом серця захищати Україну» — сказав доброволець Сергій Недашківський