Військові визначають переможця з рукопашного бою

104

Рукопашний бій на спортивному килимі – це змагання задля визнання і нагород, проте при виконанні бойових завдань – успішна перемога над ворогом без допомоги технічних засобів – на думку організаторів змагання мають  практичну користь. 

«Коли вони можуть завдати своєму противнику травму зараз тут на татамі, то коли це бій іде, він уже не думає, він приймає правильне рішення, він виконує на полі бою бойове завдання, тут вони товариші зараз усі змагаються, а там противники реальні» – сказав підполковник, начальник фізичної підготовки спорту ДШВ ЗСУ Андрій Палагін.

За 4 роки чемпіонат набув престижності завдяки рівню підготовки учасників. Практично щоп’ятий учасник - дійсний майстер спорту. Олександр Борзило майстер спорту міжнародного класу. Участь у таких турнірах для нього є відпрацюванням техніки ведення бою. Представник повітряних сил сподівається на перемогу.

В спортивній кар’єрі дуже значимі, дуже хочеться поїхати на кубок президента, виграти його, це мрія, хочеться здобути цю перемогу для свого університету для себе, він потрібен не лише  повітряним силам, а й для себе, для самооборони, різне у житті може бути» – сказав учасник чемпіонату, майстер спорту міжнародного класу Олександр Борзило.

«В кожній команді є майстри спорту, майстри спорту, які виконують завдання на Сході України, зараз приїздять і бються на татамі» – додав підполковник, начальник фізичної підготовки спорту ДШВ ЗСУ Андрій Палагін.

Чемпіонат з рукопашного бою для представників Збройних Сил — не лише спортивні протистояння, це й данина шани загиблому Героєві України Тарасові Сенюку, імені якого проводять чемпіонат. Дружина героя зізнається, що це найкращий спосіб вшанування її чоловіка. Каже, що військова справа і жага до перемоги покликали чоловіка на війну.

«Мій чоловік Тарас Сенюк загинув 3 червня 2014 року під Слов’янськом, пройшло майже 5 років, і тому це на сьогоднішній день найпотужніших вид пам’яті про героїв, я не можу сказати чи подобається мені такий формат, у кожного тут своя ціль, моя ціль з донькою тут, щоб пам’ятали» – розповіла вдова Героя України Тараса Сенюка Ольга Сенюк.

За два дні на чемпіонаті визначать переможців, котрі візьмуть участь у змаганнях за кубок Президента України