Марина Порошенко в Житомирі розповіла про впровадження реформи інклюзії в освіті

112

Реформа інституційного догляду та виховання дитини є логічним продовженням реформи інклюзивної освіти. Про напрацювання в цій сфері говорила Перша леді України Марина Порошенко у Житомирі.

«Реформа інклюзивної освіти в Україні проходить дуже потужно. Ми відчуваємо підтримку і розуміння цього проекту по всій Україні. Завдяки роботі потужної команди однодумців, яку ми сформували за ці роки, ми добилися вражаючих результатів. Тільки за останній рік кількість шкіл по всій Україні, які впроваджують інклюзивну форму освіти, зросла на 42 відсотки, а кількість дітей, які пішли в такі школи і мають особливі освітні потреби, виросла на 51 відсоток, тобто вдвічі. Коли ми в 16-му році починали цю реформу, тоді 87 відсотків дітей з особливими потребами були ізольовані і знаходились поза системою надання освітніх послуг в загальноосвітніх закладах України. А сьогодні вже кожна 4-та школа впроваджує інклюзивну форму освіти» – розповіла Перша леді України Марина Порошенко.

Перша леді подякувала місцевій владі за підтримку на шляху впровадження реформи. Марина Порошенко наголосила, що завдяки такій співпраці, за короткий термін вже вдалося побудувати потужну мережу інклюзивно-ресурсних центрів на заміну застарілій системі. Їх в Україні вже  550. Голова Житомирської облдержадміністрації окреслив і кроки з впровадження реформи інклюзії в області.
В Житомирській області працює 233 інклюзивні школи, у яких навчається 614 «особливих» дітей