Житомиряни обговорили статут міської об’єднаної територіальної громади

Статут міської об’єднаної територіальної громади обговорювали житомиряни. Нагадаємо, ОТГ створили шляхом об’єднання Житомира та села Вереси. Новий статут має низку змін, які обговорювали жителі міста. На громадське обговорення їх прийшло лише кілька.

«Ми отримуємо дійсно і Конституцію міста, і вже й чіткі відповіді і на громадські процедурні питання, такі як громадські ініціативи, в тому числі і відповідальність і міської ради, і депутатського корпусу перед громадою міста. І я думаю, що якраз цей документ стане тим документом, завдяки якому ми зможемо більше комунікувати між громадою міста Житомира і виконавчими органами, депутатським корпусом» — розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«У нас у Статуті немає, я б хотів, щоб ми колись мали не лише герб і прапор, а й щоб Гімн був. Це таке побажання моє, тому що гарний гімн, гарна пісня ніколи не завадить місту. Далі – наприклад маємо комунальні підприємства. На сьогоднішній день рішенням сесії міської ради, депутати так висловились, що до складу наглядових рад повинні входити тільки депутати. Це як поняття «самі себе вибрали, самі себе контролюємо». А повинен все-таки бути контроль громадськості» — додав член координаційної ради Сергій Намєснік.

Побажання та зауваження в міській раді розглянуть, Статут громади, за необхідності із правками, винесуть на розгляд сесії