Новий бюджетний томограф запрацював у Житомирській райлікарні

Високоточний томограф новітнього зразка у районній лікарні чекали уже давно. Раніше у цьому кабінеті працював томограф приватної установи, проте обстеження було дороговартісне, а потім апарат просто вийшов з ладу. 

«Апарат дозволить точно ставити діагноз на початковій стадії хвороби дає можливість лікарю правильно вибрати лікування. Йде мова про захворювання неврологічної системи, це інсульти: гемораічним чи ішемічним – тактика зовсім інша в лікуванні. Йде мова про травми черепно-мозкові, коли стоїть питання є гематома, чи немає. Йдеться про об’ємні процеси головного мозку, кісти, новоутворення та інше» — сказав головний лікар Житомирської районної лікарні Тарас Собко.

Томограф вартістю майже 12 мільйонів гривень – це спільний проект бюджетів різних рівнів та благодійників. В майбутньому роботу томографа планують зробити цілодобовою.
Галузь охорони здоров’я для обласного бюджету є пріоритетною при розподілі коштів. Окрім новітнього обладнання впроваджуються проекти покращення умов перебування хворих в медичних закладах.
Водночас із встановленням сучасного обладнанням у районну лікарню повертаються і лікарі, котрі раніше полишили цей заклад. Відтік професійних кадрів, на думку головного лікаря, має зупинитися. Встановлення томографа – це лише початок, надалі хочуть покращити інші види діагностичного обладнання