Майстер-клас з виготовлення поліської витинанки відбувся у Житомирі

Витинанками здавна прикрашали свої оселі. Проте у середині минулого століття цей вид мистецтва несправедливо вважали вимираючим. Українське ремесло почали відтворювати два десятиліття тому. Сучасні дизайнери та художники використовують ажурні мотиви у декоруванні інтер’єру, елементах одягу та у живописі, каже майстриня народної творчості.
80 дітей з Житомира та області відвідали майстер-клас з виготовлення витинанки у Житомирській обласній державній адміністрації. Робота може бути виконана у різних техніках: з одного або декілька аркушів. Одинарні, силуетні,  аплікаційні. Витинанки створюються за допомогою ножиць, ножа або розриваючи папір руками.

«Запросили сьогодні дітей з «Житомирського обласного центру юнацької творчості». Вони зможуть доєднатись і принести додому такий витвір. Прикрасити свою оселю. І тим самим доєднатись до свого коріння, до народної творчості. В гарному родинному колі, прикрашеній оселі зустріти свято Великодня» — сказала начальник управління культури та туризму Житомирської ОДА Тетяна Парфентієва