Ще один інклюзивно-ресурсний центр планують створити в Житомирі

Створити третій інклюзивно-ресурсний центр планують в Житомирі, триває конкурс на посаду директора. Розмістять у ЗОШ №14. Тут поки не знають як він виглядатиме, у школі приміщення виділити можуть.

«Спеціалісти ІРЦ матимуть змогу навчити нас педагогів на місцях, надавати консультації, плюс висновки, які будуть надаватися ІРЦ, коли ми будемо створювати ІПР, індивідуальну програму розвитку на кожну дитину створюється. Є пункт, який передбачає надання характеристик, і саме за допомогою цих висновків ІРЦ, ми матимемо розгорнуту характеристику на дитину: розвиток емоційно-вольової сфери, пізнавальної, соціальної. ЦЕ буде така співпраця між педагогами школи, і спеціалістами ІРЦ, які мають такі глибинні знання в даній галузі» — сказала соціальний педагог Юлія Подорожня.

На інклюзивній формі навчання в ЗОШ-14 є 17-ро діток. Ще до держсубвенції тут створили шкільну кімнату психологічного розвантаження.

«Ця кімната передбачає проведення індивідуальних, або групових занять безпосередньо для діток, які навчаються на інклюзивній формі навчання, ми намагаємося доповнювати тими матеріалами, яких не вистачає. На сьогоднішній час це вона функціонує у нас вже 6 років. На момент, коли тільки ми її розпочали створювати, це були перші пісочниці в нас, іграшки, які на той момент приносили або батьки, або педколективи. І створювали матеріал своїми руками»  — розповіла соціальний педагог Юлія Подорожня