Тренінг для ветеринарних лікарів у Житомирі провела австрійський науковець

Вазектомія як альтернативний спосіб стерилізації тварин. Тренінг про методи стерилізації безпритульних тварин та зменшення їхньої популяції відбувся у Житомирському центрі захисту тварин. Ментор – віденський науковець Йоганна Пайнер. Доктор ветеринарних наук показувала новий метод стерилізації на практиці, навчала місцевих ветеринарів. Пані Йоганна зізнається: в Австрії такий метод не використовують, адже безпритульних тварин немає. У разі відлову таких – одразу ж знаходять нових господарів.

«Ми сьогодні тут, аби обмінятись знаннями та досвідом із місцевими колегами, ми практикуємо нову техніку вазектомії безпритульних собак. А також ми тут, аби навчити та можливо обмінятись новими техніками в хірургії та анестезії. Це дивовижно, як багато роботи люди вкладають у цей центр, я побачила як інтенсивно та наполегливо тут працюють люди, скільки сил та ентузіазму вкладено, аби покращити життя тварин у місті» — сказала доктор ветеринарних наук Йоганна Пайнер.

Останній раз популяцію безпритульних собак підраховували в 2017-му році. Тоді бездомних псів нараховували 2500, 40 відсотків чисельності були стерилізовані. За словами Олександри Мельник, такий показник в Україні мають лише Житомир та Львів. Аби зупинити ріст популяції безпритульних собак, відсоток повинен сягати 70-ти, розповідає директор Центру захисту тварин