Гендерна рівність у матеріалах ЗМІ та реклами

113

Більше двох тисяч матеріалів досліджувала студентка одного із житомирських університетів Аліна. Дівчина констатує: у матеріалах ЗМІ баланс гендерний був присутній, а от до реклами зауваження все ж були.
Представники житомирських рекламних агенцій під час обговорення ділились досвідом, як працювати так, аби і клієнт був задоволений, і реклама не виходила за рамки закону та морально-етичних цінностей. Клієнт не завжди правий, але з ним потрібно відпрацювати усі гострі моменти – стверджують рекламники.
Толерантні і гендерно-нейтральні матеріали у рекламі та ЗМІ, як частина загальної гендерної рівності у суспільстві – до цього прагнуть активісти Житомира. Задля цього і проводять відповідні заходи та готують спільні звернення до представників законодавчої гілки влади. Спільна зустріч з представниками ЗМІ та реклами — це лише частина масштабного проекту.

«Ми проводимо GENDER MONTH, ми проводимо великий фестиваль «Житомир — місто рівний можливостей, який включає більше 30 заходів, ми проводили освітні лекції в школах, в університетах, зустрічались з представниками влади, ми збирались в різних колах усіх громадських організацій і от зараз ми зрозуміли, що без засобів масової інформації, без представників реклами нам буде важко донести наші ідеї, а наша основна ідея полягає в тому, щоб толерувати рівне відношення як до чоловіків, так і до жінок, аби зменшити у місті сексистське відношення до жінок, аби сексуалізацію обє’ктів, ось ці хлопці з кубиками, жінки 90-60-90, аби цих ідеалів не підтримувати та уникати їх , а щоб звертати увагу на професійний рівень, на рівень діяльності незалежно від статі» — розповіла голова громадської організації Ірина Ярмоленко