Житомиряни вчаться економити на опаленні

Утеплення багатоповерхівки удвічі зменшує комунальні платежі його мешканцям, так аргументують в Держенергоефективності. Ми запитали житомирян, як вони економлять взимку на опаленні. З понад 200 ОСББ Житомра тільки 18 взялися за утеплення кредитним коштом. Лише кожен 10-й будинок ОСББ за три роки дії програми скористався нею.

Цього року в кредит утеплювати будинки почали 9 багатоповерхівок. Мешканці «ОСББ М-16» отримали понад мільйон гривень кредиту на заміну вікон і дверей та облаштування індивідуального теплового пункту. Більшу частину кредиту сплачено з державного та місцевих бюджетів. Проте значної економії на опаленні мешканці не відчули, – визнає голова ОСББ. Нарікає, що найбільші тепловтрати щілини і тріщини між панелями будинку. Рішення утеплити будинок голова ОСББ «М-16» вважає правильним.

«Я побачила, що люди отримують компенсації, отримують екононію, взагалі естетично будинки преображаються, і тепліше. Отзиви людей дуже добрі. Тому ми прийняли рішення для себе щось таке прийняти. Я попрацювала з громадою, я їм пояснювала. Реально воно працює, в Львові воно працює, по Україні воно працює», — розповідає голова «ОСББ М-16» Ольга Мельничук.

Ми з’ясували, як житомиряни ставляться до програми енергоефективності. В Україні вже майже 800 ОСББ отримали фінансову підтримку держави на «теплі» кредити. Понад 420 мільйонів гривень Уряд спрямовує цього року на відшкодування цих кредитів