Житомирські спецпризначенці долучилися до тижня добровільної здачі крові

До всесвітнього Дня донора крові в Україні розпочався тиждень благодійної здачі крові #яДонор. Долучилися до акції бійці роти поліції особливого призначення Житомирщини.

«Кров здаю щороку, тому що кров необхідна людям. І запрошую всіх долучатися, через те, що дуже багато травмованих у ДТП, дуже багато хворих, тому потрібно здавати. Це як і корисно, так і комусь допомагати» — розповів поліцейський Сергій Михайлюк.

Капрал роти поліції особливого призначення Маргарита Колесник вже неодноразово здавала кров у День донора. Дівчина разом із колегами прийшла поділитися своєю кров’ю з тими хто її потребує.
Головний лікар Житомирського обласного центру крові Анатолій Чугрієв каже, що в першу чергу кров здають медики правоохоронці та студенти. Констатує, щороку охочих здати кров меншає. 

«В порівнянні з 2012 роком кількість донорів зменшилася на 55%, тому рівень запасу став найбільш актуальним. В першу чергу це мають бути ті донори, які здають добровільно, оскільки, навіть за оплату дужу складно знайти донорів» — повідомив головний лікар Житомирського обласного центру крові Анатолій Чугрієв.

За рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Україні кількість донацій крові на рік повинна становити щонайменше 1мільйон 300 тисяч. Натомість у 2017 році їх було 571 тисяча. В Україні за рік робиться близько 11 донацій крові на тисячу жителів. Світова норма становить 33 на тисячу людей