У Житомирі не вистачає фахівців із ABA терапії

790

Діти з розладом спектру аутизму – особливі, вони потребують роботи з ними. Але у Житомирі є лише один поведінковий терапевт. Пані Юлія розповідає, що спочатку обстежує дитину, а далі розробляє систему, щоб подолати виявлені дефекти. Але фахівець зізнається: велике значення мають тепло та опіка батьків.

«Велике значення має реабілітація дитини і участь у цьому процесі батьків, тому що саме батьки є найкращими експертами, можуть найкраще допомогти дитині. Інтернати не є виходом для дітей з аутизмом, тому що вони не можуть там соціалізуватися і отримувати необхідну їм увагу», — стверджує поведінковий терапевт Юлія Бочковська.

Зокрема терапевт вивчала терапію ABA, за якою займається 8-річний хлопчик Діма. Раніше Діма ходив до звичайного дитсадка, але там було важко соціалізуватися, у групі було аж 35 дітей. Зараз хлопчик – другокласник і навчається у спеціалізованій школі. Пані Марія дізнається, що кваліфікованих медпрацівників, які б встановили правильний діагноз, у Житомирі ще треба пошукати. У Благодійному Фонді ж хлопчик з радістю займається за програмою ABA. Більше 700 дітей із розладами перебувають на обліку в центрі, але всім тут допомогти просто немає змоги