Поради в карантин: вийти з дому і не отримати штраф
Навчальні заклади та навіть цілі міста на карантині, з метою убезпечитись від коронавірусної інфекції. Стосуються обмеження і закриття кафе та ресторанів, ринків, культурних і розважальних закладів. Ті, хто продовжуватиме приймати клієнтів можуть стати фігурантами кримінальної справи. І не лише в цьому випадку.
Як каратимуть за порушення правил карантину?
Це, поки що, тимчасові зміни, на час карантину:
- Адміністративна стаття: «порушення правил карантину». Покарання: штраф у 17-34 тис. гривень або 34-170 тис. гривень для посадовців
Ця стаття з'явиться в адміністративному кодексі, де нині є покарання за недотримання карантину тварин і рослин, але немає норми стосовно людей. Тепер буде.
- Кримінальна стаття: "порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням". Покарання: 17-51 тис гривень штрафу / до 6 місяців арешту / обмеження волі до 3 років / позбавлення волі до 3 років; в тяжких випадках – 5-8 років тюрми
Ця стаття вже є у кримінальному кодексі, однак покарання за нею стане більш тяжким: у десять разів зросте мінімальний штраф та з'явиться можливість відправити людину до в'язниці, навіть якщо її дії не були смертельними для інших. Для того, щоб порушення було саме кримінальним, воно має спричинити поширення хвороби. Або бути таким, що "завідомо могло спричинити поширення". Якщо ж злочин призвів до загибелі людей чи інших тяжких наслідків, покарання буде найсуворішим – від 5 до 8 років. Але ця норма була в законі і до змін.
Як пересуватися країною?
З 18 березня по 3 квітня в Україні заборонено:
Перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні.
Обмеження не діють на пересування Україною на власному авто та вантажні перевезення.
З 18 березня 2020 до прийняття окремого рішення заборонено:
Перевезення пасажирів залізницею в усіх напрямках внутрішніх сполучень.
При цьому "Укрзалізниця" може здійснювати окремі внутрішні пасажирські рейси, узгоджуючи їх з Мінінфраструктури та МОЗ. Або ж у випадку міжнародного залізничного сполучення за погодженням Мінінфраструктури, МЗС та Держприкордонслужби.
Міжнародне сполучення
Україна закрила міжнародне наземне пасажирське сполучення від 00:01 17 березня до 3 квітня.
Цього ж дня було обмежене пасажирське авіасполучення. У цей час будуть закриті пункти пропуску через держкордон для залізничного та автобусного сполучення.
Продовжують працювати 123 пункти пропуску на держкордоні. 107 пунктів пропуску до 3 квітня припиняють свою роботу.
Повний перелік закритих та працюючих пунктів пропуску можна знайти в окремому документі Кабінету міністрів України. Також від 16 березня 2020 року і до 3 квітня припиняється в'їзд іноземців та осіб без громадянства на територію України. Усі громадяни України можуть повернутися на територію України приватними авто. Станом на зараз обмежень на виїзд немає. Але інша країна, до якої ви прямуєте, може мати такі обмеження