Сімейні лікарі приймають дистанційно
Наша колега Ірина Степаненко, маючи біль у горлі зранку та кашель, намагалася записатися на прийом до свого сімейного лікаря. Однак, це виявилося неможливим, бо лікар працює дистанційно. Ведуча СК1 та оператор Сергій Липко направилися на прийом до чергового лікаря і промоніторили, як працює первинка у карантинних умовах. Чесно міряли температуру, показували горло та перевіряли легені. Дізналися, що одну маску лікар носить упродовж своєї зміни. Де знайти ізолятор та чому у самій амбулаторії відсутні експрес – тести.
Згідно з протоколом – піднімаємося до чергового лікаря. У самій амбулаторії №1 їх двоє. Третій працює в ізоляторі.
Перш ніж перейти до консультацій, знову вимірюємо температуру, рівень кисню в крові та показуємо горло.
Для тих, хто прибув із закордону – свій алгоритм дій.
Лікарі зізнаються, в умовах пандемії страх присутній в усіх, вони ж сподіваються на засоби індивідуального захисту.
Кількість викликів, кажуть лікарі, суттєво не збільшилася, почастішали телефонні дзвінки.
«Збільшилась кількість телефонних дзвінків до сімейних лікарів. Найголовніше – всі повинні дотелефонуватись до сімейного лікаря і отримати консультацію. Сімейний лікар задає Вам певні питання, чи ви не захворіли, чи перебували за кордоном. І потім, в ході розпитування, він розуміє чи Вам приходити на прийом в амбулаторію чи до Вас направлять невідкладну допомогу або екстренну» — розповіла завідувачка амбулаторією №1 КП «Центр ПМСД» Тетяна Литвинчук.
Однак, найголовніше, що цікавило – це експрес – тест на ковід 19. Виявилося, що в умовах коронавірусної істерії такі експрес – тести є, але їх немає.
На щастя у нашої колеги лише ГРВІ. Тест, який є у наявності, але відсутній, їй не знадобився