Житомирянка мало не стала жертвою шахраїв
Занижена в 4 рази ціна на мобільний телефон, на одному із сайтів, зацікавила Тетяну Пашкевич. Коли ж вона звернулася до продавця він одразу перейшов в особисті повідомлення не бажаючи спілкуватися в переписці сайту, що є менш безпечним. Тетяна каже одразу запідозрила зле.
Для того, щоб продати телефон продавець суттєво знизив ціну. Під час телефонної розмови виявилося, що потенційний продавець мешкає не там, де вказав. Що вкотре стало причиною сумніватися.
Після того, як Тетяна повідомила, що звернеться до поліції, чоловік телефон вимкнув, інший номер не відповідає
Тетяна зробила всі скріншоти переписки та зателефонувала до кіберполіції. Там процедура своєрідна — якщо не було транзакції варто звертатися до місцевого відділку поліції. В кіберполіції розповідають, що такий вид шахрайства, як фішинг існує, а також застерігають бути обачними, щоб не стати жертвою шахраїв.
«Фішинг — це один із різновидів шахрайства, метою якого є виманювання у користувачів мережі, персональних даних клієнтів онлайн аукціонів. На Житомирщині шахрайство, більш поширене в плані вішингу, тобто телефонне шахрайство. Воно пов’язане із вимаганням реквізитів банківських карток у громадян. Щодо фішингу і фішингових сайтів, то в Україні є фішингові сайти, ми їх виявляємо, ми з ними боремося. Метою фішингових сайтів є зібрання всієї інформації для того, щроб в майбутньому використати цю інформацію про клієнта і зняти грошові кошти» — повідомив т.в.о. начальника відділу протидії кіберзлочинам в Житомирській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олег Пилипчук