У Житомирі проходить медовий фестиваль

«Організація у нас вже трошки на вищому рівні, тому, що підбір пасічників йде з нашої Житомирської області. Ми даємо запит на райони і тоді вже підбриємо бджолярів. Дивимося на їхній професіоналізм, документи, санітарний паспорт на пасіку, ветеринарна книжка, медична книжка, тобто увесь перелік документів», — розповідає співорганізатор фестивалю Юрій Івашина.

Мед – відмінний пробіотик. Він покращує травлення і відновлює корисну мікрофлору організму, але кожен сорт меду має різні лікувальні властивості.

«Якщо говорити про лікувальні властивості меду, то його потрібно розрізняти по сортах, але якщо дивитися в загальному вигляді, то наприклад, мед польовий, в ньому знаходиться багато квітів, отже у нього діапазон лікувальних властивостей набагато більший ніж у мономедів, які мають більш локальну дію», — каже бджоляр ГО «Пасічники Черняхівщини» Олександр Іщенко.

В мережі інтернет шириться багато народних способів перевірки меду на фальсифікацію, проте самі пасічники кажуть, що визначити, чи дійсно мед натуральний можливо лише після лабораторних досліджень. А от виявити стиглість меду можливо .

«Фальсифікат виявити дуже важко, тому, що всі ці народні способи, які були до цього часу, вони перевірялися, але не витримали критики. Можна говорити лише про стиглість меду», — додає Олександр Іщенко.

Щоб продукт бджільництва був не тільки приємним на смак, але ще і поживним, важливо дотримуватися основних методів його зберігання.

Корисні властивості зберігає лише той мед, який не пройшов технологічної обробки, а якщо додати його в окріп він може стати навіть шкідливим.

Медовий квас, чули про такий? Всього три інгредієнта, а смак оригінальний і неповторний

14 серпня влаштовують не лише фестиваль меду, це день, коли православні християни святкують Медовий спас або Маковія.

«Сьогодні наші вірні приносять в храм різні квіти, мак, але це не пов’язано з Маковеями, це просто наш український звичай. Це подяка Богу за те, що вродила нива», — розповів отець Богдан Бойко настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору УПЦ КП.