На регламентній комісії обласної ради розглянули питання щодо Центру крові
По Центру крові збирається не перша регламентна комісія, за два місяці працівників відділів попередили про звільнення, 29 спеціалістів можуть лишитися на вулиці. За словами головного лікаря комунальної установи Житомирського обласного Центру крові Анатолія Чугрієва Новоград-Волинський та Коростенський відділ не є рентабельними.
«В 19 році Новоград-Волинським відділенням було заготовлено компонентів крові на суму 368 тис. грн, на утримання даної філії витрачено 2 млн…» — повідомив головний лікар КУ «Житомирський обласний центр крові» Анатолій Чугрієв.
Однак, самі працівники проти закриття своїх установ. Кажуть, у містах є багато людей які хочуть здавати кров. А вихід вбачають у переїзді в інше приміщення з дешевшою орендою.
Сидір Кізін впевнений, депутати повинні думати як державники, відстояти людей та зберегти робочі місця, більш того, на думку Кізіна, закриття філій здорожчить препарати крові.
Натомість директор центру крові каже, питання не в ціні препаратів крові, а у першу чергу у безпеці пацієнтів.
«А зважаючи на те, що це є біологічні речовини тоді ще підвищується рівень ризику отримання неякісної продукції. На перший план ставиться безпека і якість. До 16 року виготовляли такі препарати крові усі області України. Після того як вийшов закон поступово припинили вони виробництво, оскільки це не відповідало ні європейській, ні українській фармакопії. Відповідним чином в нас не було технологій виготовлення таких препаратів. Тому, шановний, пане Кізін, каже про те, що ми в 4-ри рази дешевше виготовляли продукцію, але вона в 100 разів була небезпечнішою. Давайте вибирати що нам, безпека, чи дешева?» — розповів головний лікар КУ «Житомирський обласний центр крові» Анатолій Чугрієв