Ружин потерпає через сморід від мертвої риби
За лічені години берег річки Роставиці у Ружині вкрилася тонами мертвої риби. Першими на сполох забили місцеві, вони впевнені, масова загибель риби сталася через скиди тамтешнього молокозаводу, проте директор підприємства причетність до події категорично заперечує.
«Там, де ходить інспектор Житомирського рибоохоронного патруля навіть вже опариші є. Тобто риба тут не день, не два і не три, а тільки сьогодні почали це афішувати», — розповідає головний держінспектор Житомирського рибоохоронного патруля Ігор Одруженко.
Місцеві розповідають, на перший погляд риби біля берега стало менше, за декілька днів частина мору впала на дно річки. Фахівці поки шукають причину у падінні рівня води, яке знижує кисень у водоймі або ж у шкідливих скидах.
«Перша причина — вибили дві дошки на дамбі і вода пішла, друга причина — маслозавод і кажуть, що ночами сюди спускають якісь відходи», — продовжує інспектор.
«Факторів може бути дуже багато. Клімат змінився, немає води, тому може бути природній замор риби, але більше всього це скид якийсь», — каже держінспектор з охорони природного навколишнього середовища Поліського округу Олександр Алєксандров.
Директор Ружинського молокозаводу звинувачень на свою адресу не сприймає, мовляв, їхньої провини в загибелі риби — немає і демонструє очисні споруди підприємства.
«Води не вистачає просто фізично, завод почав менше переробляти і менше викидів йде. Це не наша вина сто процентів», — запевняє директор молокозаводу Анатолій Колесник.
Водночас, секретар селищної ради показує результати аналізів водойми, взятих на дослідження місяць тому.
За словами місцевої влади та жителів, дане водосховище є резервним для Білої Церкви та Умані. Крім того вони побоюються, що вода з річки потрапляє до колодязів.
Чи потягне масовий мор риби у Ружині екологічну катастрофу експерти говорити не беруться, але про небезпеку попереджають.
Один квадратний метр може налічувати від 30 до 50 туш мертвої риби і лише за попередніми підрахунками, інспектори називають суму збитків.
Мертва риба — виключно товстолоб, його більше 7 з половиною тисяч, спливло ще кілька карасів та черепашка. Проблема ще у тому, що ніхто не знає власника водойми, мовляв зариблення тут незаконне.
Прибирання мертвечини займе щонайменше тиждень, до поки ж влада і громада не може розібратися, хто прибиратиме смердючі тушки