Як не заблукати та не натрапити на отруйні гриби

1002

Сезон грибів майже закінчується, але у лісі продовжує спостерігатися велика кількість грибників. Лісівник Тригірського лісництва дав поради як не заблукати в лісі та що робити, якщо це вже сталося.

«Спочатку треба повідомити своїх близьких, знайомих, що ви маєте намір відвідати лісовий масив. Коли ви заходите в лісовий масив, ви повинні помітити з якого боку ви заходите, де від вас знаходиться сонце чи населений пункт. Коли ви вже йдете по лісі, усі лісові масиви Державного лісового агентства поділені на квартали. Довга сторона кварталу в більшості випадків вказує на північ. Коли йдете в ліс, бажано взяти із собою компас або заряджений телефон. Є безліч додатків, які допоможуть вам на місці зорієнтуватися, наприклад «Ліс у смартфоні», — розповідає лісівник Тригірського лісництва Валерій Іщук.

Ліс у смартфоні — додаток, який теж може допомогти у випадку, коли заблукали. Якщо ж поталанило і у лісі є зв’язок, потрібно скористатися додатком  і обрати опцію «Карта». У телефоні має бути ввімкнена геолокація, тоді на онлайн-карті автоматично з’явиться і ваша геопозиція у лісі. Є й додаткові поради: одягати яскравий одяг, щоб в разі пошуків людину було одразу помітно, якщо ж блукаєте довго і безуспішно — варто орієнтуватися на звуки навколо себе, це може бути гавкіт собак, шум потягу або автомобілів. Проте найперше правило — не піддаватися паніці.  

«Якщо заблудилися, можна використати годинник зі стрілками. Якщо навести годинну стрілку на сонце і взяти середину кута між одною годиною і годинною стрілкою — це буде вказувати на південь», — додає лісівник Тригірського лісництва Валерій Іщук.

Хоча пошук грибів — це цікаво та захоплююче, не варто  нехтувати правилами тихого полювання. 

«Кожен гриб прив’язаний до певного дерева. Всі отруйні гриби мають зазвичай неприємний запах. Найбільш небезпечний гриб в нашому регіоні — «бліда поганка», її часто плутають із «печерицею», — каже лісівник Тригірського лісництва Валерій Іщук.

Ніколи не  пробуйте гриби на смак і запах,  навіть якщо ви впевнені, що вони їстівні. Не збирайте гриби за раз більше, ніж можна переробити. Зібрані гриби дуже швидко псуються і втрачають свої якості. Тому їх необхідно обробити відразу ж після повернення з лісу. А якщо ви не впевнені чи їстівні гриби, можна звернутися у лісництво, там точно допоможуть вирахувати підступні гриби. 

«Якщо ви не впевнені чи гриб їстівний, приходьте у лісництво всім пояснимо», — додав лісівник Тригірського лісництва Валерій Іщук