Як пройшов у Житомирі «День тиші»?

День тиші у Житомирі видався не таким вже і тихим. Центральні вулиці міста обклеєні плакатами різних кандидатів. Правоохоронці фіксують порушення законодавства.

«Повідомлення надходили, як в обласному центрі, так і в інших районах області. За таке порушення передбачено адміністративну відповідальність — це стаття 212-10. За такі порушення призначені штрафні санкції, як для звичайних громадян так і для посадовців. Надходять повідомлення від громадян про те, що вони виявили розміщену агітацію, і виїздить слідчо-оперативна група» — повідомила інспектор відділу комунікації ГУНП в Житомирській області Наталія Тимчук.

Проведення передвиборної агітації у "День тиші" тягне за собою накладення штрафу на громадян від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Інакше кажучи, за агітаційну діяльність у "день тиші" або безпосередньо у день виборів у Кодексі передбачено штраф від 850 до 1360 грн для посадових осіб та від 510 до 850 грн для інших громадян.

Варто розрізняти пряму або завуальовану агітацію та повідомлення про кандидатів.  До того ж закон не забороняє громадянам вільно і всебічно обговорювати кандидатів, їхні передвиборні програми, політичні, ділові та особисті якості та власне агітацію у будь-який день. Законодавство жодним чином не регулює поширення агітації у "День тиші" у соціальних мережах, тобто це залишається на совісті громадян