На Житомирщині спалахнув скандал: власник паю не дозволяє ексгумувати останки загиблих воїнів
Друга світова, село Соколів… У перші місяці війни бійці червоної армії на чолі з генерал – майором Потаповим захищали Житомирщину та стримували наступ численних німецьких військ на Київ. Під час інтенсивних боїв за офіційними даними загинуло більше тисячі військових. Місцеві жителі про історії кривавої бійні знають від свідків.
Пошуківці історико – патріотичного об’єднання у цих краях знайшли і ексгумували вже понад 80 останків бійців Червоної Армії. Чверть навіть вдалося ідентифікувати і знайти родичів. Одначе, цього разу їхній роботі стали на заваді. Власник паю заборонив продовжувати розкопки. Пошуковці кажуть, показували дозволи на цей вид діяльності. За їхніми словами місцевий фермер реагував агресивно.
Хлопці кажуть, працюють на цих полях вже не перший рік, але така ситуація сталася вперше. Усі місцеві фермери та орендарі знають про роботу пошукової організації. Реагували спокійно.
«Всі знають прекрасно. Документи у сільській раді лежать тут роками про те, що ми проводимо пошукові роботи на території Соколівської сільської ради. та нас тут усі знають фермери. Окрім одного чомусь» — розповів голова ІПО «Пошук» Олександр Ловинюк.
За словами пошуківців, через поведінку фермера змушені були припинити роботу. Кажуть, власнику паю показали рештки загиблих, одначе той задискував ділянку трактором. Сам же фермер запевняє – вперше побачив цих людей і вимагає все робити по закону.
«Пролежали 75 років ці рештки – пролежать ще тиждень, два, місяць. Я рахую, з ними нічого не станеться. І тоді ми всі разом приїдемо, все по закону зробимо і достанем рештки. Земля ніде не дінеться, розумієте? Земля ніде не дінеться і солдат не заберу. Вони мені не потрібні» — каже власник паю Володимир Ткачук.
Пошуковці і власник паю написали зустрічні заяви до поліції аби добитися свого.
На прохання все ж таки дозволити провести розкопки фермер Володимир Ткачук категорично відмовляється. Мовляв, немає довіри до пошуковців, адже рештки раніше знайдених досі не поховані. Власник паю наполіг на тому аби поїхати до пантеону і на власні очі побачити як зберігаються рештки.
Власнику паю умови тимчасового зберігання не сподобалися.
Володимир Ткачук наполягає на своєму – поки ці останки не захоронять проводити розшукові роботи на своїй землі забороняє.
Історики мають свою думку, мовляв всім сторонам не вистачило комунікації.
Власник дозволив провести роботи весною, однак пошуковці хвилюються – почнеться посівна і знайдені рештки так і залишаться до наступного року