На Михайлівській правоохоронці провели акцію «16 днів проти насильства»
Житомирянка Ніна Семенівна знає на власному досвіді про домашнє насильство. ЇЇ побив власний онук у стані алкогольного сп’яніння. Правоохоронці, які протидіють насильству виїжджали на виклик, склали адмінпротокол. Наразі, онук не п’є та бабусю не ображає. Онук свою провину визнає, каже, що жалкує.
На виклики виїжджають патрульні, дільничні офіцери, інспектори ювенальної превенції. В обласному центрі більше року діють щодобові мобільні групи з протидії домашньому насильству. Щорічно правоохоронці проводять Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства», Сьогодні на Михайлівській вкотре проводили роз’яснювальну роботу.
«Мета донести насильству, що домашнє насильство чи будь-які форми насильства, вони неприйнятні в суспільстві. Про це не потрібно мовчати. Якщо люди знають про таку ситуацію, що відбувається по-сусідству, то необхідно звернутися до поліції, до соціальних служб, до інших державних органів влади, аби допомогти людям» — розповіла керівник підрозділу ювенальної превенції ГУНП в Житомирській області Наталія Гончарук.
З початку року на кривдників поліцейські склали понад 12 тисяч протоколів. За 160 фактами систематичного вчинення домашнього насильства розпочаті кримінальні провадження. До особливо злісних поліцейські застосовують терміновий заборонний припис.
Люди, які потерпіли від насильства можуть звернутися у Центри та бюро безоплатної вторинної правової допомоги, де їм допоможуть. Хоча за юридичною допомогою, кажуть правники, звертаються одиниці.
Для зручності у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги створили чат-бот, який моментально відповідає людям, які потерпіли від домашнього насильства
Правоохоронці закликають жителів області не замовчувати факти насильства, не бути байдужими, а також навчати дітей звертатися по допомогу до дорослих, яким вони довіряють