Жителі під’їзду по вулиці Івана Мазепи, 2 залишились без газу
У багатоквартирному будинку по вулиці Івана Мазепи 2 жителям одного з під’їздів відключили газопостачання. Мовляв, стався витік газу – треба усувати проблему. Три дні поспіль чекали на аварійну службу 104. Коли ж мешканці під’їзду зателефонували до «Житомиргазу» їм повідомили – є боржник і треба з ним вирішувати питання.
«Зв’язалися ми з боржником. Все проплатив, все буде, буде газ. Газу немає досі. Ми не знаємо, що трапилося. Нам ніхто ніякої інформації не надає. Ми написали колективну заяву про те, щоб нас підключили до газу. Ми є заручниками ситуації. Ми за газ платимо» — розповіла жителька будинку Анна Коломієць.
Коли чекати блакитне паливо невідомо. «Житомиргаз» офіційно відмовився коментувати цю ситуацію. Однак, якщо газовики роблять акцент на витоку газу у конкретній квартирі, а місце перебування власників невідомо – є порядок несанкціонованого доступу до житла відповідно до ст.29 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (у випадку, якщо аварійна ситуація може зашкодити іншим мешканцям, а витік газу, на який посилаються газовики, і є такою аварійною ситуацією). Застосовуючи цей порядок, газовики можуть обмежити постачання газу шляхом механічного від’єднання конкретного споживача. Якщо постачальник або газорозподільна організація безпідставно відключили споживача від газопостачання, споживач має право звернутись до суду з питанням оскарження припинення газопостачання та відновлення газопостачання та щодо стягнення компенсації за недоотриманий об’єм природного газу