У Житомирі та області боряться за життя чоловіків, які отримали обмороження
Цьогоріч до першої міської лікарні потрапив один чоловік у важкому стані внаслідок переохолодження, як повідомили у лікувальному закладі, пацієнт — соціально-неблагополучний та без визначеного постійного місця проживання.
«Пацієнт лікується у нас відносно нещодавно, у нього відмороження обох нижніх кінцівок до рівня гомілково-ступневих суглобів. Вже одне оперативне втручання йому виконано, була ампутована нога на рівні середньої третини гомілки і друга нога чекає свого часу» — розповів в.о. завідувача хірургічним відділенням №2 КП «Лікарня №1» Олег Шубін.
Людині із ознаками обмороження самостійно без професійної підготовки допомогти важко. Однозначно до протипоказань лікарі відносять рішення прийняти гарячу ванну або відігріти за допомогою теплого повітря. Переохолоджені ділянки тіла за можливості варто захистити від впливу тепла, наклавши на них ізолюючі пов’язки.
«Перша допомога — викликати швидку допомогу, бо зазвичай на вулиці перехожий нічого не зробить. Але потерпілого треба перенести у приміщення, щоб усуну ти дію холоду» — сказав в.о. завідувача хірургічним відділенням №2 КП «Лікарня №1» Олег Шубін.
У стаціонарі потерпілому нададуть кваліфіковану допомогу, якщо це обмороження першого ступеню, пацієнта незабаром випишуть.
«Обмороження легких ступенів лікується консервативно» — розповів в.о. завідувача хірургічним відділенням №2 КП «Лікарня №1» Олег Шубін.
В протилежному випадку на людину чекає довготривале стаціонарне лікування.
«Якщо переохолодження заходить занадто глибоко і наявні ділянки некрозів м’яких тканин, то такий пацієнт потребує більш тривалого лікування і не виключено оперативне втручання» — додав в.о. завідувача хірургічним відділенням №2 КП «Лікарня №1» Олег Шубін.
Минулоріч від холоду померло восьмеро людей, всі були безхатченками, з початку нинішнього року на Житомирщині зафіксовано 1 летальний випадок. Аби не допустити випадків загибелі та обмороження в області розгорнули майже 5 тисяч пунктів обігріву, понад тисячу людей вже звернулося за допомогою. Лікарі кажуть винятків навіть за умови теплої зими немає.
«Такі випадки трапляються у нас регулярно кожної зими, незважаючи на те чи великі морози, чи ні» — повідомив в.о. завідувача хірургічним відділенням №2 КП «Лікарня №1» Олег Шубін