У школах Курненській ОТГ діють інклюзивні класи

У Курненській об’єднаній територіальній громаді 18 населених пунктів, вже другий рік у школах діють класи інклюзивного навчання, батьки  забирають дітей зі спецшкіл у звичайні, тут з ними займаються асистенти. Дітей з віддалених сіл щоденно підвозить шкільний автобус.

«Щодо інклюзивних діток, то в нас навчається 9 діток та є 8 асистентів. Переваги між тим, що дітки були в інтернатному закладі, дітки були більш замкнуті, у них не було своїх друзів, і коли вони потрапляли на вихідні додому, вони були замкнуті. А зараз, вони біля батьків, з сестрами братами, у них є друзі» — розповіла начальник служби у справах дітей Курненської сільської ради Ольга Мартинчук.

12-річний Роман Кравчук 4 роки навчався в спецшколі, яка знаходилася у сусідньому селищі. Два роки тому батьки перевели хлопця в звичайну загальноосвітню школу з інклюзивним класом. 

У Романа була нездійснена мрія – їздити на велосипеді. Батьки переконані саме інклюзія допомогла їхньому сину підкорити ровер,

Навчається хлопець залюбки, до школи готується ретельно.

Олена Галіцька асистент Романа, сама мама п’ятьох діток. Найменший син, каже жінка, мав такі ж потреби як і її учень Роман. Свого часу Олена відстояла право сина вчитися не в інтернаті, а в звичайній школі.  

Свою асистентку Роман спочатку називав навіть мамою, тепер вона для нього Іванівна.

Тепер Роман говіркий: має друзів, захоплюється автівками та мріє про власний автопарк.

Друг Романа Артур теж навчався в спецшколі, зараз хлопці разом ходять до інклюзивного класу, пишуть, малюють найбільше полюбляють складати пазли.

Мама Артура згадує, до спецшколи сина не можна було затягнути. Тепер навчання йому у радість.

Приклад Романа і Артура доводить, що інклюзивна освіта дає змогу діткам з особливими потребами адаптуватися, розвиватися та бути повноправною частиною соціуму