Житомирському дитячому хірургічному відділенню — 60 років

У 1959 році МОЗ видало наказ про відкриття дитячих відділень у всіх куточках України, історія Житомирського дитячого хірургічного відділення розпочалася у 1961 році і на той момент у стаціонарі одночасно могло перебувати лише 25 маленьких пацієнтів. Згодом їх побільшало, як і висококваліфікованих спеціалістів. 

Перерахувати досягнення  лікарів неможливо, за роки роботи лікарня виховала 10-ки справжніх професіоналів, ними ж написана величезна кількість наукових робіт. До того ж фахівці обласної лікарні з 2000-го року зробили Житомирщину передовою у впровадженні лапароскопії у дитячій хірургії.  

Операція лапароскопічним методом на той час було інновацією,  фахівці Житомирщини зважилися і виконали успішну операцію. Цей досвід дав змогу вперше в Україні провести майстер-клас з питань лапароскопії у дитячій хірургії та на базі Житомирської обласної дитячої лікарні поділитися досвідом із своїми колегами, його перейняли 300 спеціалістів з різних куточків країни. 

Завідувач відділенням жартома каже, маючи бажання  ось так і на іграшковому ведмедику можна здобути досвід в хірургічній практиці

Досвід у лапароскопії дав змогу створити сучасні діагностичні відділення: ендоскопічне, променевої, ультразвукової та функціональної діагностики, клініко-діагностичну лабораторію. Досвід житомирських хірургів досі пам’ятають і в інших містах України.  

Однак становлення й розвиток дитячої хірургії було б неможливим без легендарних лікарів.   

Досвід житомирських хірургів знаний у всьому світі. Завідувач хірургічним відділенням №2 Дмитро Шевчук  каже, лікуватися саме до Житомира їдуть з усіх куточків України. 

Сьогодні на виписку після важкої операції чекає родина Димченків. Мама розповідає, у зв’язку з коронавірусом у Києві їм відмовили в операції, натомість порадили Дмитра Шевчука, жінка каже, дуже щаслива, що потрапила до цього лікаря. Тож тепер називають його хрещеним батьком.

Задоволені лікуванням мами, дякують своїм лікарям. А до привітань із ювілеєм долучаються й інші маленькі пацієнти. І щирість ця непідкупна