В Житомирі пройшов відкритий чемпіонат з голболу серед осіб з порушеннями зору

623

Голбол –  спортивна гра, яка входить в програму паралімпійських ігор.  Голбол виник у 1946 році з метою допомогти в реабілітації ветеранам Другої світової війни.  Команда з трьох гравців повинна закинути м’яч з вбудованим дзвоником у ворота суперника. Усі гравці голболу з порушеннями зору, тому щоб всі були в рівних умовах, одягають спеціальні темні спортивні окуляри, в яких абсолютно нічого не бачать. Житомирська обласна дитячо-юнацька спортивна школа не вперше проводить подібні чемпіонати з метою розвитку, популяризації та пропаганди голболу  серед дітей та осіб з порушеннями зору. Цього разу участь у змаганнях взяли 7 команд з різних міст України.

Обласна дитячо-юнацька спортивна школа осіб з інвалідністю проводить тренування голболу з 2006-го, на цьогорічному чемпіонаті свої сили показали 5 Житомирських команд різного віку. 

«Є команди, як ми вже так називаємо прем’єр-ліга, в яких більше майстерності. Є 3 команди, які трохи нижчої майстерності, і 2 дитячі команди» — сказав тренер з голболу Житомирської обласної ДЮСШ осіб з інвалідністю Сергій Ходаківський.

В Україні голбол не вельми поширений, більшість про нього навіть не чула. Житомирщина одна з небагатьох областей, де існує можливість займатися даним видом спорту. Тренери команд працюють одразу на два міста: Коростень та Житомир.

Команда з Київщини – початківці. У столичному регіоні цей вид спорту з’явився лише 2 роки тому, бажаючих займатися удосталь. Перші змагання у киян пройшли у Коростені. Нині у тренера  8 вихованців різних вікових категорій, наймолодшому спортсмену 12 років.  

Нині голбол стрімко розвивається та набирає обертів