Де навчають справжніх кінологів

2 квітня щорічно відзначають День кінолога в системі органів МВС України. Собакам можна довірити найскладніше: відшукати наркотики, вибухівку або людину, витягти з під завалів постраждалих, захистити свого господаря від куль. Вони ніколи не вагаються і завжди готові пожертвувати життям. 

Сергій Дзюба після закінчення Житомирського навчального центру підготовки поліцейських зі службовим собакою «Пандою» служитиме в Конотопському районному відділі поліції. Поліцейський каже з дитинства любить собак, тому і обрав таку професію.

20-річна Єлизавета Дубина з Полтави стала кінологом за покликом серця, її чотирилапому напарнику Кунг-Фу три роки, разом працюватимуть в Полтаві.  

Кінолог разом з вихованцем проводить багато часу. Єлизавета впевнена, саме тому собаки з господарем мають однаковий характер.  

Професійний кінолог знає про собак практично все: їх повадки, як за ними доглядати, їх фізіологію і психологію, їх оптимальний раціон, особливо їх тренування і дресирування. Він також повинен володіти ветеринарними навичками, щоб завжди вміти надати тварині першу допомогу. Старший викладач циклу кінології Житомирського навчального центру підготовки поліцейських Надія Антонюк ветеринар за освітою навчає кінологів вже 8 років, зазначає з кожним роком дедалі більше жінок обирають таку професію. 

Надія Антонюк впевнена справжнім кінологом не стають, а народжуються. Кінологи кажуть не обирають вихованців — цю почесну місію виконують чотирилапі друзі.

«В першу чергу — це чуйна та терпелива людина. Для цієї професії треба, щоб людина була терпляча і добросовісна» — каже старший викладач циклу кінології ДУ «Житомирського навчального центру підготовки поліцейських» Надія Антонюк