Житомирянин, який був звільнений з фашистського концтабору, розповів свою життєву історію
Війна розпочалась, коли малому білорусу Вадиму Рутковському було лише 10 років. Події тих років назавжди змінили його життя. Вже в 13 років хлопчина був пов’язаний із Могилевським підпіллям. Там і отримав своє перше поранення, слід від якого носить усе життя.
«Був арештований. Я був пов’язаний із Могилевським підпіллям міським. Була облава в квітні 43-го року. Був обрушений гранатою, я був поранений. Мене взяли» — розповів ветеран-в’язень фашистського концтабору Вадим Рутковський.
Після окупації Могильова в квітні 1943 року юнак потрапив до полону. Звідки з часом був вивезений в Польщу. В польському таборі упродовж 2-х років хлопчині довелось працювати на шахті, де добували різні мінерали.
В січні 1944-го табір почали бомбити. Внаслідок чого подекуди повалилась огорожа із колючого дроту. Через ці пошкоджені ділянки Вадиму разом із декількома товаришами вдалось втекти. Та втікачам не вдалось відірватись. Їх наздогнали та суворо покарали. Таким чином Вадим Рутковський опинився в фашистському концтаборі, де проводили біологічні дослідження на в’язнях.
В концтаборі юнак пробув до січня 1945 року. Після звільнення 15-річний Вадим ще 3 місяці служив в армії.
За такий короткий час служби у військовій частині, хлопчина здійснив чимало подвигів та отримав медаль срібну «За відвагу».
Після фільтрації службами КГБ, нагороду у чоловіка забрали. Повернути назад її не вдалося.
Після того юнак опинився в Житомирі, де отримав освіту, оженився та залишився жити і по цей день