В Україні відзначають 15-річчя з дня заснування свята вишиванки

679

Сьогодні в Україні відзначають День вишиванки. Започаткувала його звичайна студентка із Чернівців Леся Воронюк у 2006 році. Дівчина запропонувала одного дня одягнути вишиванки й на цю ініціативу відгукнулося декілька десятків студентів та викладачів факультету. Однак щороку масштаби святкувань зростали й нині День вишиванки відзначають і за межами нашої держави. 

Дивлячись на українську вишиту сорочку, колись могли «прочитати» людину. За орнаментом і кольорами можна було дізнатися про її вік, сімейний стан, соціальний статус. Приміром, сорочку із вишитими квітами носили лише молоді дівчата. А дуб — означав чоловічу силу. Нині ж вишивка виконує більш декоративну функцію. Однак без сумніву, коли бачиш людину у вишиванці розумієш — перед тобою українець, або той хто шанує нашу націю.

Наразі українська вишивка має понад 150 символів. Як жіночі, так і чоловічі сорочки мають свою багату колористику, зокрема кожен регіон України відтворював її по-своєму. Здебільшого виготовляли їх на лляних та конопляних полотнищах й лише власноруч.

З нагоди свята краєзнавчий музей відкрив виставку вишиванок, усі вони зібрані під час етнографічних експедицій Житомирщиною. 

До святкування долучилася й Житомирська ОДА. Майстрині з різних куточків Житомирщини представили вишиванки із зображенням символів характерних у їхньому районі. 

Вже впродовж декількох років традиційний український одяг  завзято приміряють не лише українці, а й міжнародні партнери. Зокрема, сьогодні посли країн G7 одягнулись у вишиванки й таким чином висловлюють підтримку та повагу нашій державі