Через нестачу коштів ансамбль «Родослав» хочуть приєднати до філармонії, колектив категорично проти

Фольклорний ансамбль національного обряду «Родослав» б’є на сполох, кажуть директорка їхнього комунального підприємства робить усе можливе аби прикрити колектив, якому цьогоріч вже виповнилося 30 років. Здебільшого питання у фінансах. 

Артисти кажуть, за 30 років існування вперше зіштовхнулися з такими серйозними проблемами й виникли вони саме під керівництвом Ольги Хмельницької.  

«Ми не задоволені роботою директорка, раніше у нас таких проблем не було» — каже артистка колективу Тетяна Партиченко.

Директорка ж запевняє, для колективу навпаки намагалася створити гідні умови праці, а суперечки у артистів з керівництвом мали місце й раніше. 

«Справа в тому, що я директор 2 роки, коли я взяла цей колектив, я була в жахливому стані, тому що у них було приміщення на Грушевського, 100 без туалету, води, опалення. Коли був другий директор, до мене, колектив теж увійшов з ним у глубокий конфлікт, а у мене дійсно була надія, що я можу змінити цей світ» — повідомила директорка колективу Ольга Хмельницька.

Через недофінансування з боку обласної ради, карантин, під час якого колектив не міг заробити власні гроші, зміни у законодавстві та несвоєчасне подання документів з боку директорки, які регулюють ціну на утримання нинішнього приміщення, утворилися непідйомні для колективу борги. 

Ольга Хмельницька провини не відкидає й пояснює несвоєчасне подання документів змінами умов оренди, про які її навіть не попередили.  

«Можливо моя провина, що я не оформила цей договір, але я навіть подумати не могла як можна під час карантину підвищити таку скажену суму, тому тоді, коли в березні місяці я побачила квитанції, це був шок і відразу ж пішли листи на обласну раду» — додала директорка колективу Ольга Хмельницька.

І хоча непідйомний борг, після звернень керівниці, обларада списала, подальше утримання приміщення ніхто не скасовував, тому переїзд у філармонію, каже директорка це єдиний вірний крок у період тотальної економії. Такий варіант розглядається аби навпаки врятувати унікальний ансамбль, тим паче, що у філармонії на них чекає ряд переваг: чіткий графік, репетиційна зала, гримерки, власний транспорт та найголовніше вихід на нові концертні майданчики України, до того ж збільшиться й вартість на квитки. 

«Це питання не обговорювалося із колективом, це виключно одноосібне рішення нашого директора» — сказала артистка колективу Тетяна Партиченко.

«Це кращий вихід із цього положення, коли можна піти від цих непотрібних витрат і повністю всі свої ресурси направити на подальший розвиток колективу» — пояснює директорка колективу Ольга Хмельницька.

Ще одна з причин конфлікту — скорочення штату. 

Щоб заробити необхідні гроші й залишитися у нинішньому приміщенні, колектив має давати концерти. Однак без виступів на сцені артисти вже два роки. Запевняють, організацією спектаклів директорка не намагається й навіть не збирається займатися. 

Нині долю колективу буде вирішувати робоча група Житомирської обласної ради спільно із департаментом культури облдержадміністрації