Як визначитися із вакцинацією людям із хронічними захворюваннями?
Вакцинація серед населення набирає обертів. Загалом в Україні повністю імунізовані та отримали 2 дози вакцини майже 956 тис. осіб. Зокрема на Житомирщині вакциновано 92,5 тис. жителів. Дехто й досі має побоювання щодо вакцинації, особливо люди із хронічними захворюваннями. Фахівці кажуть, в такому випадку перед обранням препарату потрібно порадитися із сімейним лікарем.
«Людина в першу чергу, яка має хронічні захворювання, людина похилого віку, вона має деякі предосотороги або сумніви, їй краще звернутися до сімейного лікаря і сімейний лікар може записати її в лист очікування» — розповіла заступниця міського голови Марія Місюрова.
Медики кажуть, така практика дійсно існує. Й нині люди, які мають супутні захворювання можуть разом із лікарем вирішити, яка вакцина підходить саме для них.
«Якщо до нас звертаються пацієнти із хронічними захворюваннями такими як: гіпертонічна хвороба, ревматична, захворювання серця і бронхіальна астма, то будемо рекомендувати пацієнту віддати перевагу такій вакцині як Pfizer» — повідомила завідуюча амбулаторією Олена Шковська.
Та навіть пацієнтам із хронічними хворобами можна в окремих випадках робити будь-яку вакцину, однак це відбувається за певних умов.
«Сімейний лікар має обстежити, подивитися, яка зараз активність хвороби. Можливо пацієнт зараз у стадії ремісії, тоді в принципі немає ніяких протипоказів й можна вакцинуватися іншою вакциною» — додала завідуюча амбулаторією Олена Шковська.
Для тих, хто вагається, фахівці все ж радять вакцинуватися.
У міській раді нагадують, Центр вакцинації населення почав працювати 12 червня, тож днями підходить термін ревакцинації. Кажуть, навіть якщо вам не зателефонували потрібно звернутися самостійно. Щеплення проводять щосуботи та щонеділі за адресою м. Житомир майдан Короленка, 7 на базі шостої школи. Додаткову інформацію можна отримати за номером 0 800 350 436