Родина шахістів у Житомирі: усі мають звання чемпіонів області або України
В Україні та світі сьогодні відзначають міжнародний день шахів. Свято започаткувала у 1966 році Всесвітня шахова Федерація. Заснували його задля популяризації цього виду спорту. Прийнято вважати, що ця гра допомагає налагодити відносини між країнами, тож в цей день по всьому світу проводять турніри, майстер класи та нагороджують відомих шахматистів.
«Вони виникли ще в V столітті. Це одна з найдавніших або сама стародавня гра, яка пройшла випробування часом» — повідомив старший тренер ДЮСШ №1 відділення шахів Ярослав Думанський.
У Житомирі є родина-шахістів. За винятком старшої доньки усі члени сім’ї грають у шахи й мають звання чемпіонів області або України.
«Грає мама, грає старший син, грає Марина, її молодша сестричка, у 8 років вона також являється чемпіонкою Житомирської області до 8 років» — розповів шахіст Юрій Петренко.
Середня донька, Марина, з 6 років у шаховому спорті. У свої 12 дівчинка стала чемпіонкою України по блискавичним шахам, серед інших змагань, розділила 6 місце на Чемпіонаті Європи у Румунії та була учасницею Чемпіонату Світу. Школярка зізнається, усе почалося з того, що хотіла обіграти старшого брата, так і зародився спортивний інтерес.
«Я захотіла піти на шахи, тому що коли мій брат був вдома, навчив мене грати в шахи, але я йому програвала, тому я попросила у батьків, щоб вони завели мене в шахову школу так як я дуже хотіла виграти в нього. Й так вийшло, що тепер я шахами займаюсь серйозно, професійно й виграю в нього» — розповіла чемпіонка України з блискавичних шахів Маригна Петренко.
Тренер дівчинки каже, за 6 років занять Марина неабияк змінилася й робить все більше успіхів.
Марина ж зізнається, на досягнутому зупинятися не збирається, в її планах піти далеко вперед.
Майбутніх чемпіонів-шахістів у Житомирі готують в Дитячо-юнацькій спортивній школі №1, нині навчальний заклад налічує 93 дитини, беруть дітей з 6-річного віку. Старший тренер каже, шахи як спорт стає дедалі більш популярним, до того він допомагає дітям не лише під час змагань, а й буденному житті, прораховувати кожний крок