У Житомирі та області розпочато кампанію детінізації трудових відносин
В рамках кампанії детінізації між Головним управлінням ДПС у Житомирській області та Управлінням Держпраці у Житомирській області укладено Меморандум про співпрацю і взаємодію. Так, фахівці вже з початку липня розпочали перевірки.
«Меморандум укладено з метою виявлення фактів використання незадекларованої праці, здійснення обміну інформацією щодо платників, які мають високий ступінь ризиків використання найманої праці» — повідомив заступник начальника ГУ ДПС в Житомирській області Ігор Завгородній.
Відбір для перевірки ризикових суб’єктів господарювання-роботодавців здійснюється за критеріями визначеними Законодавством України. Зокрема: невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва, порушення порядку оформлення трудових відносин, невідповідність кількості об'єктів за відповідною формою та кількості найманих працівників. Перевіряють і кількість одночасно працюючих реєстраторів розрахункових операцій, а також відсутність найманих працівників у платників об'єктів торгівлі, сфери послуг, у яких наявні ліцензії на виробництво, зберігання та реалізацію підакцизних товарів.
Фахівці наголошують, робітники, які працюють неофіційно, шкодять в першу чергу собі й таким чином обмежують себе у захисті прав