У Житомирі під час конференції успішні підприємниці обговорили ведення бізнесу під час карантину
Другий рік поспіль країна живе в умовах карантинних обмежень. Найбільших втрат зазнав малий та середній бізнес. На початку пандемії прогнозували, що за рік в Україні зачиниться майже половина всіх ресторанів. Шляхи вирішення цієї проблеми та отриманий внаслідок локдаунів досвід обговорювали на прес-конференції до бізнес-форуму «HoReCa.Restart».
«Протягом 2020-2021-го року найбільш постраждала галузь бізнесу – це саме ресторанний бізнес. Сьогодні ми піднімемо проблему як далі ресторанному бізнесу переживати ті часи, які можуть бути на осінь. Сьогодні з бізнес-спільнотою даної галузі обговоримо що робити, які виклики стоять і як їх пережити з найменшими втратами для бізнесу», — сказала перша заступниця міського голови Світлана Ольшанська
Карантин став своєрідним поштовхом для перезавантаження ресторанної справи. Підприємці опинились у нових та незнайомих для себе умовах, через що змушені були шукати інноваційні шляхи просування.
Втриматися на плаву рестораторам в першу чергу допомогла служба доставки. З її допомогою працівники мали можливість продовжувати роботу, а клієнти отримували свої замовлення безпечно та безконтактно. А ось до другого локдауну, кажуть ресторатори, були вже більш підготовлені.
За період карантину з ринку зникли майже 25% усіх закладів харчування. Та навіть це стало допоміжним фактором у створенні нових стартапів, адже кількість конкурентів значно зменшилась. Чимало підприємців скористались такою можливістю.
В період локдауну для клієнта в першу чергу була важлива безпека. Карантинні обмеження дисциплінували та висовували нові умови для рестораторів. Зізнаються, звикнути було складно, але й з цим впорались.
На завершення конференції, підприємці діляться досвідом – пристосуватися до умов карантину можна. Такий виклик розглядати як нові можливості, а не загрозу. В свою чергу міська влада намагається підтримувати бізнес під час пандемії.