У Житомирі без блакитного палива залишились 5 квартир в будинку по вулиці Чехова, 10

575

«Електричні плитки, чайники та нагріта вода в тазиках – в таких умовах 10й день живуть мешканці цього будинку. Після витоку газу аварійна служба вимкнула блакитне паливо майже на весь під’їзд Жартома люди кажуть, скоро будуть митися в річці», — каже журналістка Катерина Волкова

«В нас 26-го числа був витік газу. Ми викликали аварійну службу 104, котра приїхала дуже швидко. Закрила цей кран і все, сказали передзвонити наступного дня», — говорить мешканець Олександр Шульга

 Наступного дня під час телефонної розмови з працівниками служби стало відомо – у балансоутримувача відсутній договір з АТ «Житомиргаз», які забезпечують технічну допомогу. Без нього газопостачання не може бути відновлене, дозволено лише локалізувати витік блакитного палива.

 Стурбовані мешканці самостійно ходили вирішувати питання до АТ «Житомиргаз». Працівники установи запевнили, проблему можна легко усунути та надали кошторис, в якому прописані необхідні умови для відновлення газопостачання. Та виконати їх можна лише за наявності підписаного договору.  

 У кошторисі вказано, що необхідно придбати 2 нових крани: один буде встановлений, інший – зберігається про всяк випадок. Вартість одного – 600 грн. Мешканці будинку впевнені, заміна не потрібна, можна просто полагодити вже існуючий.

 Як зазначають мешканці, така ситуація з газом не перша. Кран завжди був в аварійному стані, в під’їзді нерідко можна було відчути запах блакитного палива. Декілька років тому стався ще один витік, однак тоді аварійна служба все полагодила. На той час для такого виду робіт договір між балансоутримувачем та «Житомиргазом» був не потрібен.

 У житлово-будівельному кооперативі, який обслуговує будинок, запевнили, такі випадки непоодинокі, але зробити нічого не можуть. Виконувати умови, які прописані в договорі з АТ «Житомиргаз» не згодні. Кажуть, що вони є неправомірними.

 Чвари довкола договору про технічне обслуговування між АТ «Житомиргаз» та балансоутримувачем триватимуть ще довго, а от мешканці будинку стали справжніми заручниками ситуації. Виконувати необхідні роботи для відновлення блакитного палива в будинку працівники газової служби відмовляються, мовляв, це відповідальність за життя людей. Такі послуги мають бути врегульовані законодавством.