Домашнє насильство: що робити і куди скаржитись

647

Лише за 2 місяці в Україні зафіксовано майже 700 правопорушень за статтею «Домашнє насильство» та тільки половина з них потрапила до суду. За даними Мінсоцполітики щорічно в Україні від домашнього насильства страждає понад 100 тисяч осіб і 90% - жінки. Наразі у державі активно створюють центри підтримки для таких людей і Житомирщина не виняток.

Майже половина населення України  страждала від насилля в сім’ї впродовж свого життя, причому 30% з них зазнавали жорстокого поводження в дитячому віці.  За оцінками громадських організацій, кожна друга жінка у світі потерпає від одного з видів насильства. Але до поліції звертається лише невеликий відсоток від усієї кількості постраждалих. 

Зараз у області діє 11 мобільних бригад для підтримки людей, що зазнали домашнього насильства.

«У складі цих бригад є представник органів національної поліції, як правило, ювенальна поліція. Також лікар, психолог та працівник соціальної служби, Отримуючи виклик вони виїжджають на місце і на місці визначають, яка саме допомога потрібна. Це може бути медична допомога, або питання правоохоронних органів, чи психологічна, або юридична підтримка» — розповів заступник голови Житомирської ОДА з питань взаємодії з правоохоронними органами Олександр Федько.

Наразі у сімох громадах Житомирщини планують створити центри підтримки для осіб, котрі постраждали від домашнього насильства.

Якщо ж ви, або ваші близькі зазнали домашнього насильства – не потрібно заплющувати очі і замовчувати такі факти. У Житомирі працює центр вторинної правової допомоги. Він надає безкоштовну допомогу сім’ям із дітьми, молодим особам віком від 18 до 35 років, які потрапили у складні життєві обставини, або ж стали жертвами насильства у сім`ї. Директор центру безоплатної правової допомоги розповідає – зазвичай звертаються із випадками фізичного домашнього насилля. 

Усі види насильства небезпечні, будь-який з них може привести до розладів психічного здоров’я і навіть до смерті. Психологи ж наголошують – терпіти будь-яке насилля категорично не можна.

Домашнє насильство, насправді, поширене явище і є найбільш розповсюдженою формою порушення прав людини